Meretagune maa. Rootsi aeg Eestis 1561-1710

25.95

1561. aasta juunis langes Tallinn koos lähiümbrusega Rootsi võimu alla. See tähendas ühtlasi Rootsi suurvõimu algust. Rootsi aeg Eestis kestis poolteist sajandit, kuni 1710. aastani. Tegemist oli dramaatilise ajajärguga, mida täitsid mitmed sõjad, näljahädad ja katkuepideemiad. Samal ajal viidi nii hariduses, kirikus ja kohtukorralduses kui ka põllumajanduses läbi reforme. Suhetes Eesti ja emamaa vahel oli põhiküsimuseks talupoegade olukord, kuid hoolimata Rootsi kuningate teravatest väljaütlemistest jäi pärisorjus kaotamata.
„Meretagune maa” on kõikehõlmav käsitlus Rootsi ajast Eestis. Autorid kirjeldavad tollaseid sündmusi ja protsesse Rootsi vaatenurgast, mida kõrvutavad Eesti ja baltisaksa ajaloolaste seisukohtadega. Raamat tutvustab ka ajastu värvikaid tegelasi.
Kari Tarkiainen on ajalooprofessor ja endine Soome riigiarhivaar. Ta on tegutsenud 30 aastat Stockholmis Rootsi riigiarhiivis.
Ülle Tarkiainen, dr. phil., on Tartu ülikooli vanemteadur. Ta on avaldanud ülevaate „Hajatalud ja külad Põhja-Liivimaal 17. sajandil”, artikleid Eesti agraar- ja asustusajaloost ning vanemast kartograafiast.

Ainult 1 laos

Kategooriad: ,