Vana Hiiumaa: ehitised ja inimesed

11.10

Tänapäeva Hiiumaa on atraktiivne puhke- ja turismiala, mida iseloomustab liigirikas taimestik ja loomastik, metsad ja soomaastikud, laiud ja pikad liivarannad. Loodusobjektide kõrval on Hiiumaal rohkesti ajaloolisi vaatamisväärsusi: tuletornid, kirikud, mõisaansamblid, tuuleveskid, vanad talud, Kärdla meteoriidikraater.
Käesolevas albumis on kujutatud Hiiumaad, tema loodust, elanikke ja ehitisi nii, nagu need nägid välja 19. sajandi lõpul ja 20. sajandil enne Teist maailmasõda. Albumis on publitseeritud 122 fotot, enamik neist pärineb Kärdlas asuva Hiiumaa Muuseumi kogust. Piltidel on mõisad, kirikud, koolid, tööstused, sadamad, ühiskondlikud hooned, talud, linnatänavad, militaarobjektid, seltskonnaelu, kultuuritegevused (pillimehed, laulupeod) ja palju muud. Esindatud on Hiiumaa rahvariided, rahvapillid, pulmad, kalamehed, tuletornid, tuulikud, laevaehitus, jäätee, unikaalne loodus jms. Poliitilistest sündmustest on albumis kajastatud tsaariaegse Eestimaa kuberneri Izmail Korostovetsi külaskäik Kärdlasse, 1917. aasta Veebruarirevolutsioon, Eesti Vabariigi presidendi Konstantin Pätsi visiit augustis 1938 ja Kaitseliidu tegevus.

Pildiallkirjad on eesti, soome ja inglise keeles. Album ilmub kirjastuse Argo seerias „Vana Eesti: ehitised ja inimesed“, kus alates 2006. aastast kuni tänaseni on ilmunud 12 albumit. Varasemad albumid on ilmunud peamiselt Eesti linnade kohta, neist Narva ka kordustrükina.

Ainult 1 laos