EESTI LASTEKIRJANDUSE KULDVARA

24.65

Eesti lastekirjanduse kuldvara” tõstab meie lastekirjanduse rikkalikust varamust esile 100 raamatut, milleta enamik eestlasi oma lapsepõlve ette ei kujutaks. Esimene neist on Friedrich Reinhold Kreutzwaldi „Eesti rahva ennemuistsed jutud”, mis nägi ilmavalgust 1866. aastal, viimane Andrus Kivirähki „Oskar ja asjad” aastast 2015. Nende vahele mahuvad armastatud eesti lastekirjanike (Jüri Parijõgi, Oskar Luts, Eno Raud, Ellen Niit, Aino Pervik, Jaan Rannap, Olivia Saar, Leelo Tungal, Piret Raud jpt) teosed, mida on korduvalt taastrükitud, lavale või filmilinale toodud.
Tutvustavad esseed kaheteistkümnelt lastekirjanduse asjatundjalt mõtestavad teoste kohta kultuuriloos ja analüüsivad populaarsuse tagamaid. Infolõigukeses loetletakse auhindu, tõlkeid ja ekraniseeringuid. Meenutusretke elavdavad illustratsioonid raamatu erinevatest väljaannetest. Nõnda teoselt teosele liikudes annab kogumik ühtlasi ülevaate meie lastekirjandusest ja illustratsioonist läbi aegade.

Koostajad soovivad „Eesti lastekirjanduse kuldvara” lugejana näha kõiki, keda huvitab eesti lastekirjandus: õpetajaid, raamatukoguhoidjaid, ennekõike aga lapsevanemaid. Loodetavasti pakub kogumik värskeid lähenemisnurki teada-tuntud lasteraamatutele ning uusi avastusi meie lastekirjanduse väärtteoste seast.

Raamatu väljaandmist on toetanud Eesti Kultuurkapital.

Ainult 1 laos