Vastuvõtt ilma järjekorrata Meestearst dr Margus Punab

15.90

Meestearsti Margus Punabi raamat „Vastuvõtt ilma järjekorrata” annab esmane ülevaade meestele eriomastest tervisemuredest ja räägib pisut ka nende lahendamisvõimalustest.
Läinuks ajalugu teisiti, võinuks meie tänapäeva meditsiinis olla kaks põhieriala – meestehaigused ja naistehaigused. Ning nende peamiste erialade piires oleks toimunud spetsialiseerumine kitsamale valdkonnale. Androloogia ehk meestearstiteadus tegeleb teemadega, mis on eriomased vaid meestele; see meditsiiniharu uurib ja käsitleb haigusi, mida naissool ei esine või siis väljenduvad need naistel teisiti kui meestel. Tegelikult avalduvad paljud enimlevinud haigused, hea näitena depressioon, naistel ja meestel üpriski eri moodi. Ka naiste ja meeste tervisekäitumine ja terviseteadlikkus on erisugune. Erinevalt Islandist, kus meeste ja naiste oodatav eluiga erineb ainult umbes kolm aastat, elab eesti mees ka täna veel keskmiselt pea üheksa aastat lühema elu kui eesti naine. See näitab, et meie meestearstide tööpõld nii arstide kui ka terviseteadlikkuse edendajatena on veel paljudeks aastakümneteks piiramatu.
Meestearsti Margus Punabi raamatu „Vastuvõtt ilma järjekorrata” eesmärk on anda esmane ülevaade meestele eriomastest tervisemuredest ja rääkida pisut ka nende lahendamisvõimalustest, on pisike, kuid loodetavasti vajalik kivike selles ehitustöös.

Meestearsti Margus Punabi raamatu „Vastuvõtt ilma järjekorrata” sisukord

Sissejuhatus
Olulisemad meestehaigused
Olulisemad uuringud meestehaiguste korral
Munandid
Hüpogonadism ja selle kahtlus
Rinnanääre
Spermaanalüüs ja viljakus/viljatus
Rasedusest hoidumine
Peenis, eesnahk, põletikulised ja mittepõletikulised haigused
Suguelundite traumad
Suguhaigused ja nende kontroll
Naine küsib oma mehe/partneri kohta
Mees, naine ja põletikud
Kehalõhnad ja haisud
Eesnäärmehaigused ja kusemishäired
Valud ja ebamugavustunded
Lapseiga
Noor mees, kõik on uus
Düsmorfofoobia ehk rahulolematus oma kehaga
Seksuaalhäired
Kiilaspäisus ja selle ravi
Pärakumured

Ainult 1 laos