Autor James P. Carse
Lehekülgede arv 180 lehekülge
Suurus 105 x 175 x 15 mm
Pehmekaaneline
9789916740507
Ilmumisaasta 2025
Keel eestikeelne
Kirjastus EESTI KUNSTIAKADEEMIA
Lisamise aeg 26.08.2025
Tellimuste kohaletoimetamine tasuta kehtib järgmiselt: – tellimuse maksumus on üle 45.00 € ja paki kättesaamise kohaks pakiautomaat Peida
Skip to contentVahesumma: €2,269.45
€14.99
Teoses „Lõplikud ja lõpmatud mängud: nägemus elust mängu ja võimalusena“ alustab Carse kahest pealtnäha lihtsast määratlusest: lõplikud mängud on sellised, mida mängitakse võidu peale; lõpmatuid mänge aga mängitakse selleks, et mäng jätkuks. Nendest pealtnäha süütutest määratlustest jõuab ta ruttu teemadeni, mis puudutavad pea igaüht: kui mängida võidu peale, siis saab peamiseks konkurentsi ja egoismi loogika; kui jätkumise peale, siis koostöö loogika. Nii kerkib nõtkest ja kiires tempos liikuvast analüüsist terve sidus kontseptuaalne raamistik, mille abil autor vaatleb muuhulgas inimestevaheliste suhete dünaamikat, ühiskondliku elu seaduspärasid, inimese suhet loodusesse ja müütide rolli kultuuris. Selgesti väljendatud, soojas toonis kirjutatud teos annab oma võluva lihtsuse varjus mõtteainet pea iga oma lausega.
James P. Carse töötas pikalt New Yorgi Ülikooli religioonikirjanduse ja -ajaloo professorina ning on kirjutanud mitmeid raamatuid religiooni ja laiemalt inimeluolu puudutavatel teemadel.
Autor James P. Carse
Lehekülgede arv 180 lehekülge
Suurus 105 x 175 x 15 mm
Pehmekaaneline
9789916740507
Ilmumisaasta 2025
Keel eestikeelne
Kirjastus EESTI KUNSTIAKADEEMIA
Lisamise aeg 26.08.2025
-Kaasaegne ilukirjandus
- Lasteluule
Põnevus ja krimi
Ajalugu ja poliitika
Noorem kooliiga
Arvustused
Tooteülevaateid veel ei ole.