Nõidus Kolmteist ajaloolist kohtuprotsessi

Original price was: €36.95.Current price is: €33.90.

Kaasahaarav ja värvikas ülevaade Euroopa, Aafrika ja Ameerika nõiaprotsessidest, mille ajendiks olnud suhtumine kõigesse seletamatusse kujundab maailma palet veel tänapäevalgi.
„Nõidus” viib lugeja põnevale teekonnale läbi sajandite. Osa käsitletud kohtuprotsessidest teavad paljud, näiteks Salemi nõidade omi, osa on vähem tuntud, näiteks Norras Vardø saarel peetud protsess, kus üht saami naist süüdistati mõrvas, Prantsusmaal toimunud protsess, kus noorel neiul tuli vastamisi seista usujuhist pihiisaga, ning Lesothos käivitatud nõiajaht, mille tagajärjel Briti koloniaalvõimud hukkasid kaks kohalikku juhti.
Uurides, kuidas nõidus on aegade jooksul hirmu sünnitanud, seejärel dekriminaliseeritud ja ümber mõtestatud, et võtta see uuel kujul kasutusele naiste tagakiusamise vahendina, analüüsib Marion Gibson soo ja võimu, põlisrahvaste tavade ja koloniaalvalitsuste surve ning poliitilise rõhumise ja üksikisiku vastuhaku seoseid.
Tuues lugeja ette nõiduses süüdistatud mehed ja naised, kellest paljud ei pääsenud nendest protsessidest eluga, annab „Nõidus” ehk südikust neile, keda meie ajal vaenatakse ja püütakse tühistada. Nii saavad tänapäevalgi kõnelda inimesed, kelle ajalugu kunagi vaikima sundis.

Marion Gibson on Ühendkuningriigi Exeteri Ülikooli renessansi- ja maagiakirjanduse professor ning Cambridge University Pressi sarja „Elements in Magic” peatoimetaja. Ta on avaldanud kaheksa teadusteost, olnud viie raamatu teadustoimetaja ja tema sulest on ilmunud mitmeid artikleid.

Laos