Ülekoormusvigastused. Vältimine, ravi, harjutused

32.10

Inimene on loodud liikuma kõikides eluetappides alates sünnist kuni surmani. See toimub tänu tugiliikumisaparaadile, kus keskne roll on lülisambal. Viimane on otseselt seotud erinevate ülekoormusvigastustega, mis hakkavad tekkima juba lapseeas ja mis väljendub tihti valuna selja- ja kaelapiirkonnas, aga ka teistes kehaosades, eelkõige õlgades, tuharate ümbruses, jalgades ja kätes. Sageli on põhjuseks puudulik ja ühekülgne kehaline areng lapseeas, ebatasakaal skeletilihaste vahel, liiga suur kehaline koormus, monotoonsed liigutused, pikaajalised sundasendid jne.
Raamatus kirjeldatakse mitmesuguseid seljaprobleeme, sagedasemaid ülekoormusvigastusi ning nende ärahoidmist ja ravi lastel, noorukitel ja vanematel inimestel tavaelus, tippspordis, tervisespordis, aga ka balletitantsijatel ja muusikutel. Siit leiavad praktilist nõu kõik need, kes tahavad liikumisteraapia abiga olla terved ja tarvitada vähem ravimeid kogu elukaare jooksul.
Raamat on mõeldud tegev- ja harrastussportlastele, kehalise kasvatuse õpetajatele, treeneritele, kiropraktikutele, füsioterapeutidele, massööridele, muusikutele, lastevanematele, näitlejatele, (balleti)tantsijatele ja arstidele (eelkõige pere-, töötervishoiu-, taastus- ja spordiarstidele). Samuti on kasulik seda raamatut lugeda sundasendis töötavatel inimestel, nagu hambaarstid, kirurgid, kontoritöötajad, autojuhid jt.

Doktor Gunnar Männik on spordiarstina tuntud nii sportlaste kui ka muusikute hulgas. Ta on pühendunud ülekoormusvigastuste ennetamisele ja ravile ning viimasel ajal tegelenud süvitsi lülisambast tingitud kaebuste raviga. On tõsine heameel, et ta jagab oma kogemusi raamatus, mis sobib lugemiseks igale aktiivseid eluviise harrastavale inimesele.
— Dr MADIS RAHU ortopeed, Ph.D.
See ülevaatlik raamat põhilistest tugiaparaadi ülekoormusvigastustest on hea populaarteaduslik materjal tavalugejale, kes treenib aktiivselt ning on kogenud koormusest põhjustatud tugiaparaadi kaebusi. Eraldi tähelepanu on pööratud pillimängust tulenevatele tugiaparaadi probleemidele. Pole unustatud ka eakaid. Esiletoomist väärivad nõuanded, soovitused ning ennast abistavad harjutused ülekoormusvigastustega toimetulekuks.
— KIRSTI PEDAK, füsioterapeut

Ainult 1 laos

Kategooriad: ,