- Alapealkiri: Maheaedniku käsiraamat
- Ribakood: 9789916601235
- Lisamise aeg: 04.05.2020
- Autor: Luule Metspalu
- Ilmumisaasta: 2020
- Keel: Eesti
- Raamatu formaat: Pehmekaaneline
- Lehekülgi: 256
- Mõõdud: 235×170
- Toimetanud: Lea Arme ja Meeli Müüripeal
- Illustreerinud: Linda Liblikas
VILJAPUUDE JA MARJAPÕÕSASTE KAHJURID. MAHEAEDNIKU KÄSIRAAMAT
€27.95
“Eesti Maaülikooli pikaaegne õppejõud Luule Metspalu tutvustab oma raamatut nii:
„Viljapuudel ja marjapõõsastel sigib ja sagib arvukalt lülijalgseid. Nende hulgas on liike, kes satuvad oma elu ja tegevusega inimesega konflikti. Need tegelased kahjustavad puid ja põõsaid ning hävitavad saagi. Selleks, et vaenlasega edukalt võidelda, tuleb teda tunda. Seda reeglit silmas pidades toon lugeja ette kahjurid, kes võivad meile koduaias või metsas peavalu valmistada. Paljud neist liikidest on end meie juures juba mugavalt sisse seadnud ja kahjustavad igal aastal, teised ootavad veel „värava taga“ oma võimalusi.
Kirjeldan raamatus viljapuid ja marjapõõsaid vaenavate kahjurite välimust, elu ja kombeid. Nende äratundmiseks on lisatud arvukalt võrdlustabeleid. Samuti saate näpunäiteid millal, kust ja kuidas neid kahjureid otsida ning mis tingimustel tõrjet korraldada. Saate teada, milliseid jälgi jätavad kahjustajad oma elupaikadesse ja kuidas taimed neile reageerivad. Iga liigi puhul, kelle tõrje on vajalik, soovitan koduaeda sobivaid keskkonnasäästlikke tõrjemeetodeid ja vahendeid. Saate teada, mis on putuka püünised, tuntumad biopreparaadid ja taimeleotised ning kuidas need toimivad. Saate ka juhatusi, kuidas neid kasutada nii, et sellest tulu tõuseks.“
Kahjureid on raamatus kirjeldatud nende süstemaatilise kuuluvuse järjekorras, et lugeja saaks ülevaate nende asukohast loomariigi süsteemis. Süsteemi tundmine aitab kaasa kahjurite bioloogia tundmaõppimisele, mis on aluseks sobilike tõrjevõtete valikul. Mõnel meie naabrite juures juba mustas nimekirjas oleval kahjuril ei olegi veel eestikeelset nime, nemad on raamatus ladinakeelse nimega. Liikide puhul on esitatud nii eesti kui ladina keeles esinevad võimalikud sünonüümid. Kui samale liigile on sama autor andnud mitu nime, on esitatud üks nimi ning ülejäänud on sulgudes,
(nt Panonychus (Metatetranychus) ulmi Koch). Kui aga samale liigile on erineva nime andnud mitu autorit, on need nimed koos autoriga välja toodud (nt Tetranychus urticae Koch; T. telarius L.; T. altheae Hanstein).
Teksti täiendab värvipildiplokk, viited piltide asukohale on lisatud raamatu registrisse.
oma ettevõttes mitmeid
marjakultuure, peamiselt siiski vaarikat.”
Ainult 1 laos
Arvustused
Tooteülevaateid veel ei ole.