NÕIAAED. TAIMED RAHVAPÄRIMUSES, NÕIAKUNSTIS JA TRADITSIOONILISES MEDITSIINIS

30.10

Prantsuse keemik René-Maurice Gattefossé põletas 1910. aastal oma kätt, ja otsides midagi, mida sellele panna, märkas lavendliõli. Haav olevat paranenud armi jätmata ja ta jätkas õli kasutamist sõdurite ravimisel esimese maailmasõja ajal. Hiljem hakkas Gattefossé tervendavaid aromaatseid õlisid põhjalikumalt uurima ja pani aluse aroomiteraapiale.
Juba aastatuhandeid on tegutsenud teadjanaised, apteekrid, nõiad ja taimetargad, kes kasvatavad taimi nende müütiliste raviomaduste pärast. „Nõiaaed” kirjeldab rohkem kui 50 taime ja nende kasutusvaldkondi läbi ajaloo.
Raamatust saate teada, mille ravimiseks on inimesed kasutanud kõrvenõgest, milline halb kuulsus käis kunagi kaasas armastatud maitsetaime peterselliga ja miks suhtuti Euroopas tomatisse algselt kahtlustavalt. Lisaks leiate nõuandeid halva ilma ja murtud südame vastu kuni kurja eest kaitsmise ja surematuse poole püüdlemiseni. Kaunite illustratsioonide, paeluvate Kew’ botaanikaaia kogudest pärinevate taimenäidiste ja põnevate faktidega teos haarab endasse nii suured kui väikesed taimehuvilised.
„Nõiaaed“ kergitab saladuseloori sellelt, mis muudab taimetarkuse niivõrd kütkestavaks.

Kategooriad: ,