ICEMAN. KIMI TEEKOND

27.10

Kimi Räikköneni peetakse 21. sajandi kõige kuulsamaks soomlaseks. Tema 20 aastat kestnud tipptasemel karjäär on olnud täiesti erakordne ja Kimi võib end auga pidada F1-võistlustel enim osalenud vormelipiloodiks läbi aegade.
Tavaliselt jõuavad raamatukaante vahele sportlase mälestused, aga seekord on teie ees ühe kõige vaadatuma spordiala maailmameistri karjääri lähedalt näinud spordiajakirjaniku meenutused. Tuntud Soome vormeliajakirjaniku Heikki Kulta Grand Prix-karjäär on kestnud kauemgi kui Kimil ja ta on tõesti näinud kõike – alates Kimi liitumisest F1-ga 2000. aasta sügisel kuni Grand Prix’ ja maailmameistritiitli võiduni vastavalt 2003. ja 2007. aastal.
Räikkönen on tuntud oma vähese jutu ja vastumeelsuse poolest intervjuusid anda ning seetõttu on ajakirjaniku ja staari hea läbisaamine veelgi erakordsem. Need kaks on loonud nii professionaalse kui ka usaldusliku sõbrasuhte, mis on viinud neid võistlustele üle maailma ja jätkub nüüdki, pärast Kimi otsust karjäär lõpetada.
Kulta peegeldab Räikköneni karjääri läbi aastakümnete: alates vormelimaailma telgitagustest, Kimi abistajatest ja konkurentidest, peategelase emotsionaalsetest ja füüsilistest katsumustest, võistlustest, kodusest elust ja salajastest lepinguläbirääkimistest ning lõpetades kõige muuga seal vahel.
See on Kimi teekond koos Kimiga.