Peeter Kreitzberg – haridusteadlane ja poliitik

29.90

Eesti haridusavalikkus tähistas 14. 12. 2023. väljapaistva Eesti haridusteadlase ja poliitiku Peeter Kreitzbergi (1948-2011) 75. sünniaastapäeva. Selleks, et mälestus Peetrist kui taasiseseisvunud Eesti ühest esimesest haridusministrist ja poliitikust ning ka Eesti presidendikandidaadist ei kustuks kirjutasid tema sõbrad ja mõttekaaslased väikese lugude raamatu „Peeter Kreitzberg- haridusteadlane ja poliitik Nord kirjastus. 2023.138 lk)

Sellesse on koondatud kümme lugu Peetrist kui haridusteadlasest (U. Läänemets, E. Krull, R. Mikser, E.-S. Sarv jt), poliitikust(S. Mikser, K. Pärnits, I.Meelak) ja heast sõbrast(E.Leppik , V. Parve). Raamatu lõpus on välja toodud ka Peeter Kreitzbergi viimased avalikud esinemised ja artiklid(2011) ning väljavõte vestlusringist „Kuhu lähed, eesti kõrgharidus?“(2011.).

Raamatu on koostanud Peeter Kreitzbergi endine hea sõber ja mõttekaaslane Ene Grauberg, kes on kirjutanud raamatule ka sissejuhatava artikli(Alguseks). Raamat on kujundatud albumi vormis, kõvakaanelisena, kujundaja Edda Soolep) ning sisaldab rikkalikult erinevaid pilte nii Eesti ühiskonna kui ka hariduselu ajaloost kui ka praegustest sündmustest. Samas sisaldab see lugusid ja pilte ka Peeter Kreitzbergi lapse- ja koolipõlvest koos oma ema ja heade sõpradega.

Ainult 1 laos