PROKRUSTESE SÄNG

24.10

„Prokrustese säng“ on Liibanoni-USA päritolu esseisti ja õpetlase Nassim Nicholas Talebi (s 1960) tervameelne aforismide kogumik, milles ta arutleb selle üle, kuidas me langetame otsuseid maailmas, millest me aru ei saa, paljastades nii meid ümbritsevaid pettekujutelmi ja uskumusi.
Raamatu pealkiri pärineb Vana-Kreeka mütoloogiast, kus leidub lugu sadistlikust Prokrustesest, kes oma külalisi kas pikemaks venitas või lühemaks lõikas, et need tema pakutud voodisse täpselt ära mahuks. Just nii toimib Talebi hinnangul nüüdistsivilisatsioon, kus inimesed muutuvad, järgides tehnoloogia arengut, reaalsust peetakse valeks, kui see ei vasta majandusmudelitele ja intelligentsust määratletakse selle järgi, mida mõõta annab.
New Yorgi Ülikooli auprofessor ja endine börsikaupleja Taleb veedab suure osa ajast kohvikutes elu üle mõtiskledes. Tema raamat „Must luik“ püsis üle aasta New York Timesi menukite edetabelis ja The Sunday Times nimetas selle üheks kaheteistkümnest mõjukamast raamatust pärast Teist maailmasõda.

Ainult 2 laos