Päikeseloojangute kollektsionäär

Original price was: €24.95.Current price is: €23.40.

Saulius Tomas Kondrotase novellide maailm ulatub kaugest leedu minevikust tänapäevani, Prahast ja New Yorgist puhta kujutluse väljadeni. Siin leidub nii maagilist nukuteatrit, hiiglaslikke sisalikke kui ka mootorrattaid, mille sisse võib ära eksida — nii traagilist armastust kui ka argielu absurdi, nii sigarette kui ka melanhooliat… Kogumiku nimilugu on Alessandro Baricco maininud kui üht oma loomingu olulisimat mõjutust ning Kondrotas on arvatavasti ka kaasaegset leedu kirjandust kõige enam kujundanud autor.

Kondrotase novellide näol on tegemist kirjandusega kõige ehedamal ja ürgsemal kujul. Muinasjutus on kõik võimalik ja Kondrotase juttudes samuti. Lugema hakates pole kunagi võimalik ära arvata, kuhu lugu viimaks välja jõuab. Ja see on ju väga hea. See on meisterliku muinasjutuvestja tunnus.
— Andrus Kivirähk, kirjanik

Kondrotase fantaasia on sageli metafüüsilise alatooniga, gootilik, samas on tema stiil väga poeetiline ja peenetundeline, täites lugeja vaimu mõtliku meelekergusega. Selle raamatu lugemine on puhas nauding.
— Mehis Heinsaar, kirjanik

Ainult 2 laos