Mees, kes kannab süükoormat

26.20

Hjorth & Rosenfeldt on tagasi kriminaalpsühholoog Sebastian Bergmanist ja keskkriminaalpolitsei mõrvajuurdluse osakonnast rääkiva sarja kaheksanda raamatuga, mida on müüdud üle maailma juba seitse miljonit eksemplari.

Mõrvajuurdluse osakond on sügavas kriisis, sest meeskonna üks liige on osutunud sarimõrvariks. Vanja Lithner võitleb oma osakonna päästmise nimel, kui Västeråsi lähedal asuvast seafarmist leitakse mõrvatud kuuekümnendates eluaastates naine. On märke, et mõrv on toime pandud ühe kindla inimese, nimelt kriminaalpsühholoog Sebastian Bergmani pärast ja tema tähelepanu äratamiseks.

Sebastian on aastate jooksul aidanud mõrvajuurdluse osakonnal lahendada mitmeid juhtumeid, kuid pärast hiljutisi sündmusi on ta persona non grata. Kas tema tagasipöördumine on osakonna pääsemine või hukkumine?

Vahepeal leitakse surnuna Tim Cunningham, Sebastiani endine klient. Ka Tim kaotas 2004. aasta tsunamis lapse, kuid selgub, et Cunninghami perekonna ja peaaegu kakskümmend aastat tagasi toimunud sündmuste ümber on palju küsimärke. Küsimusi, millele Timi tütar Cathy püüab vastuseid leida.

Ainult 1 laos