Mida surnud teavad

25.60

New Yorgi surmajuhtumite uurija Barbara Butcheri „tähelepanuväärselt avameelne ja tundlik“ (The Wall Street Journal) mälestusteraamat tugineb enam kui kahekümne aasta pikkusele töökogemusele selles ametis.

Barbara Butcher oli alkoholivõõrutuse käigus elule uut mõtet otsiv noor naine, kui leidis ootamatu päästerõnga: töö New Yorgi kohtumeditsiiniametis. Ta oli teine naine, kes Manhattanil surmajuhtumite uurijaks palgati, aga esimene, kes pidas seal vastu kauem kui kolm kuud. Töö oli karm, nõudlik, isegi haiglaslik ja mõnikord ka ohtlik, kuid talle meeldis see.

„Mida surnud teavad“ on põnev lugemine tõsielulise krimikirjanduse austajatele, keda köidab kohtuarstlike uurijate mõistatusi täis argipäev ning keda ei heiduta kirjasõnas silmitsi seismine võigaste mõrvade ja enesetappudega. Näiteks juba avapeatükis kirjeldab Butcher, kuidas ühel sündmuskohal vedas tal ainuüksi seetõttu, et tal endal juhtus käsi kipsis olema: ta pääses eluga lõksust, mille oli oma surnukeha leidjatele seadnud end üles poonud mees.

Butcher on uurinud enam kui 5500 surmajuhtumit, millest 680 on olnud mõrvad. Ta kirjeldab ka uurijate tööd pärast 2001. aasta 11. septembri terrorirünnakuid, kui tema ja ta kolleegid said esialgu toetuda vaid pereliikmete kirjeldustele, et tuvastada rusudest välja toodud 21 900 kehaosa põhjal kõik ohvrid.

Ainult 1 laos