Preili Smilla lumetaju

26.90

„Preili Smilla lumetaju“ on Peter Høegi teine romaan, mis tegi kirjaniku kuulsaks nii Taanis kui ka välismaal. Poeetilise pinna all peitub ulmesugemetega põnevusromaan, mis pajatab üksildasest Smilla Jaspersenist. Smillal, kelle ema oli inuit ja isa jõukas taani arst, on Gröönimaal veedetud lapsepõlvest pärit üliterav lumetaju, mis võimaldab tal teadlasena lund uurida.
Kui Smilla inuiti verd naabripoiss Esajas õnnetult surma saab, keeldub politsei asjaga edasi tegelemast. Smilla veendub pärast lumel olnud jälgede uurimist, et tegu oli mille enamaga kui õnnetus. Tõde otsides viivad seiklused ta Gröönimaale ja vandenõuni, mis sa alguse ammu enne Esajase sündi.
Romaani on põimitud motiive piiblist ja Põhjamaade mütoloogiast. Oluline osa on tsivilisatsiooni kriitikal. Kopenhaagen ehk linn vastandub Gröönimaa avarustele ja Smilla intuitsioon tõsikindlatele teadmistele.
Kriminaalkirjanike ühing on tunnustanud romaani Hõbedase Pussnoa auhinnaga. 1997. aastal valmis raamatu põhjal ka mängufilm Julia Ormondiga peaosas.

Ainult 1 laos