Saatus koosneb juhustest

Original price was: €26.70.Current price is: €25.40.

Raamat on oodatud järg menukale kriminaalromaanile „Eranuhke ei armasta keegi“, mille tegevus toimub väljamõeldud Eestis, mis säilitas pärast Teist maailmasõda oma iseseisvuse.
1961. aasta sügis Eestis on kuldsemast kuldsem. Ameerikast Viljandisse naasnud eradetektiiv Paul Johnson tunneb end siin iga päevaga üha kodusemalt. Pärast esimest mõrvajuhtumit, mis ta kasiinopealinnas hoobilt tuntuks tegi, kulgeb elu etteseatud rööbastes vaikselt, end kindlalt edasi.
Särtsakas sekretär Eva aitab kinni nabida pisisuli, kes tenniseklubi liikmete kodusid puistas. Seejärel otsustab Paul parema puudumisel vastu võtta lihtsa tööotsa – leida üles üks sekretärineiu. Miski ei anna märku, et lause „Üks inimene on kadunud ja ma arvan, et ta ei teinud seda oma vabast tahtest“ viib lõpuks painavalt sünge saladuse jälile. Ühel hetkel käib vihmamärjas öös jaht elu ja surma peale ning kõigi osaliste saatus on ükskõikse juhuse meelevallas.

Gert Kiileri 2022. aastal ilmunud kriminaalromaan „Eranuhke ei armasta keegi“ valiti Kultuurkapitali kirjanduse aastapreemia, A. H. Tammsaare nimelise kirjanduspreemia, Eduard Vilde nimelise kirjandusauhinna ja Betti Alveri kirjandusauhinna nominendiks.
Jaan Martinson: „Kiileri esimene krimilugu tuleb ära märkida viie tärniga ning lisada selgituseks: maailmatase.“
Karl Martin Sinijärv: „Laialaba labidaga öeldes on tegemist peaaegu parima eestikeelse algupärase kriminaalromaaniga üle aegade.“

Ainult 2 laos