Lõppeesmärgita teekond. Buddha tantristlik tarkus

22.95

Põhinedes Chögyam Trungpa loengutel, mis toimusid Naropa Instituudis 1974. aasta suvel, tutvustab see raamat lugejale tantra põhimõtteid, mis tuginevad meditatsiooni praktiseerimisele ning viivad minatuse avastamiseni. Trungpa Rinpotše pakub vahetut ja kogemuslikku pilti tantristlikust maailmast, selgitades iseenesest eksisteeriva energia tähtsust, mandala printsiipi ja erinevust budistliku ja hinduistliku tantra vahel, rõhutades budismi mitteteistlikku aluspõhja. Raamatus käsitletakse ka õpetaja rolli ja tantristliku ülekande tähendust. Olles kirjutatud pigem budismi õpilase, mitte õpetlase jaoks, demüstifitseerib „Lõppeesmärgita teekond“ vadžrajaana õpetusi, afirmeerides samal ajal selle iidse õpetuseliini väge ja pühadust.

„Kui me räägime tantristlikust traditsioonist, ei räägi me mängimist seksi, agressiooni ega nähtumusliku maailma värvidega. Inimesed on projitseerinud vadžrajaanale rohkelt erinevaid ideid, seostades seda metsikuse ja vabadusega. Kuid vadžrajaana õppimine tuleks rajada väga tundlikule, selgepiirilisele, tavalisele ja tõelisele aluspõhjale. Vastasel juhul oleme eksinud. Vadžrajaana õpetused on erakordselt pühad ja teatud mõttes ligipääsmatud. Paljud põlvkonnad budiste on näinud suurt vaeva ja panustanud määratul hulgal energiat tantra praktiseerimisse. Seetõttu tuleb meil hoolitseda, et meie õpingud ei muutuks pelgalt kaubaks supermarketis.“

CHÖGYAM TRUNGPA (1940-1987) – meditatsioonimeister, paljude budismi ja meditatsiooni õpetust käsitlevate raamatute autor, õpetaja ja kunstnik – asutas Naropa Ülikooli, Šambhala treeningprogrammi ja rahvusvahelise meditatsioonikeskuste ühingu.

Kategooriad: ,