Kartulid oma aiast

Original price was: €25.00.Current price is: €23.80.

On suur asi, kui oskate raskel ajal ise endale toidukartuli kasvatada.
Meie tuntuim kartuliuurija Viive Rosenberg keskendubki oma kogemusi jagades kartulikasvatusele pisikestel pindadel, õpetades, kuidas seda teha ka siis, kui teil pole kasutada traktorit ega hobust, et kas või vaod sisse ajada.
Lugedes saate ülevaate kartuli väärt omadustest ja kartulikasvatusest kevadest sügiseni, ka eelidandamisest ja säilitamisest ning tähtsamatest kartulikahjuritest ja -haigustest.
Neil, kes kasvatavad kartulit koduaias, soovitab Viive Rosenberg eelistada varajasi hea maitsega sorte. Eestlase maitsemeelele sobivate sortide hulgas on palju neid, mille on loonud meie aretajad. Vaeva tasub näha näiteks ’Mareti’, ’Pireti’, ’Teele’, ’Jõgeva kollase’ ja vana ’Väikese vereva’ seemet hankides. Samas tutvustab Viive Rosenberg ka paljusid häid välismaa sorte.
Autor jagab ka oma kindlat usku, et iga kartuliroa jaoks tuleb valida sobivaim sort: maitsvat salatit ja putru ei saa samast kartulist. Selle kinnituseks on raamatus ka Rosenbergi pere lemmikretseptid.
Viive Rosenberg: „Kartulit peaks Eestis palju rohkem väärtustama. Võib-olla kõik ei teagi, et kartul võib toiduna olla mitmekesine, maitsev ja kasulik.“

Laos