Nidānasaṃyukta Algbudismi suutrad

Original price was: €29.95.Current price is: €28.50.

“Nidānasaṃyukta” annab edasi budismi algusaegade hõngu. Selle tegevus toimub ajaloolise Buddha eluajal rohkem kui 2500 aastat tagasi ning ka tema ise on neis juttudes aktiivne osaline.

Enamik raamatu tekste on Buddha loengud, mis ta pidas oma kuulajateringile või ka ainult ühele õpilasele — „Puu“, „Linn“, „Ahv“, „Pott“, „Kes sõnaks“, „Piiratud“, „Pole meie oma“, „Tingitult“, „Tühjus“, „Algus“, „Vaimulik“ ja „Tulutu“. Teised on tema suunamisel toimunud vestlused — „Kātyāyana“, „Rüütamata“,„Tuleb nii“. Kolmandaks on õpilaste omavahelised dialoogid — „Pillirookimbust“, „Bhūmika“, „Nägemine tuleb ilmsiks“.

Raamatu lisades selgitatakse põhjalikult budismi aluseid ning kommenteeritakse “Nidānasaṃyuktaga” seotud seiku ja inimesi. Leidub ka sanskriti-eesti sõnavastete tabel.

“Nidānasaṃyukta” kuulub budismi kaanonisse “Tripiṭaka”. See raamat avab sarja „Taipamisõpetus: budismi klassika“, kus avaldatakse eesti keeles iidsed teosed, mis panid budismile aluse. Järgmisena ilmub ajaloolise Buddha kujunemislugu “Lalitavistara”. Kõik sarja raamatud tõlgitakse sanskriti keelest.

Ainult 1 laos