SÕNA on JÕUD

22.90

Koostaja Ivar Tröner

Ühiskonnateadlase, filosoofi ja õpetaja Ülo Vooglaidi teine raamat “SÕNA on JÕUD” sisaldab kaheksat tema poolt Raadio Ööülikoolis peetud loengut aastatel 2001–2017.

Ülo Vooglaidi räägitud õpetusest Ööülikooli loengutes leiab igaüks endale elu tähtsaima iva: tarkus ja armastus on omavahel tihedasti läbi põimunud. Selles raamatus on palju tarkust ja armastust. Unistusi ja rikastavaid teadmisi. Kuid ka valusaid elukogemusi. Vooglaid paneb paika poliitikuid, naeruvääristab demagoogiat selle kõikides avaldumisvormides, lõhub pettekujutelmi. Infotulva ja sotsiaalvõrgustike meelevallas oleval inimesel on tihti raske orienteeruda, kus on tõde või mis on jama. Ülo Vooglaid aitab meil vahet teha. Õpetajana teab ta õnneliku elu saladust ja avab seda lahkesti ka meile. Vooglaidi loengud on värske õhu saamise koht.

Öeldud sõnal on vägi ja see vägi on Ülo Vooglaidi uues raamatus hästi tajutav. Ükski püüdlus pole kunagi asjatu, sest rännak õppimise ja kogemise teel kannab alati väärtusi ja ideaale. Vooglaidi arutlused vabaduse ja hariduse, kultuuri ja teaduse, nooruse ja vanaduse ilu üle rikastavad meid. 
––Ivar Tröneri saatesõnast

Sõnaline täpsus lisab alati vaate avarust, ütleb Vooglaid. Ma pean teda õpetlaseks, kelle loengud on harukordsed, sest kui ta kõneleb, on selles ühekorraga olemas nii sõna kui ka vaikus.
––Sirje Endre, kirjastaja

Toimetajad Kerttu-Liina Tuju ja Liine Jänes, kujundus Rein Seppius
Fotod Birgit Püve ja Jaan Tootsen

 

Ainult 1 laos

Kategooriad: ,