KULDRANDEVUU

25.50

“Heimar Lenk tutvustab oma raamatut nii: „„Kuldrandevuu” esimene saade läks „Vikerraadio” eetrisse kaunil suvepäeval 27. juunil 2019. Saade sündis elu enda nõudel. Ka vanem seltskond tahab ju kuulata oma noorusaegset moemuusikat. Meenutada, kellega sai peol selle järgi tantsitud, kellega siis kurameeritud. Teised saated ja raadiojaamad „Kuldrandevuu” muusikat eriti ei mängi. Meil puudub see traditsioon. Samas on maailma raadiojaamades nostalgiasaated ühed populaarsemad. Eestis pole nostalgia, eriti 1940-1970 aastate vastu, praegu moes. Kuid ometi elasid ka siis inimesed oma tavalist elu. Laulsid, tantsisid ja armusid. Just sellesse aega tahab „Kuldrandevuu” publikut kutsuda. Saate muusika haarab aastaid 1930-1980. Neil aastail loodi maailmas suur osa igihaljaks jäänud laule ja orkestrilugusid.
Arvan, et meil kõigil on väike kohustus jagada oma mälestusi ka teistega. Et mitte neid lahkudes endaga kaasa viia. Eriti veel, kui need annavad edasi ajastu hõngu. Muusika lisab neile meenutustele romantikat juurde. Igal lapsel on oma laul. Sellel on ilusad sõnad, mida võiksid teada ka teised. Ka need, kes sel ajal ei elanud.
Raamatu kirjutamise ajaks on „Kuldrandevuu” eetris käinud üle saja korra. Soov kuulata veelkord omaaegseid lööklaule tundub iga saatega kasvavat. Üks laul tuletab meelde teise, üks mälestus äratab ellu järgmise. Randevuu ei taha lõppeda!“ “

Ainult 2 laos

Kategooriad: ,