Elada. Võidelda. Ellu jääda: Ühe sõduri erakordne lugu sõjast Venemaa vastu

Original price was: €25.95.Current price is: €24.65.

See on lugu ühe mehe võitlusest, et kaitsta riiki, kuhu ta ei sündinud, vaid millesse ta armus. Endine Briti armee sõdur Shaun Pinner jutustab erakordse loo Ukraina sõjast.

*
Sõduri silmade läbi räägituna ärkavad ellu sõja õudus ja jõhker reaalsus – kaos, kurbus, naeratuse vägi ja võitlejate vaim, kaevikutest julma piinamise ja vangistuseni, silmitsi seismine surma ja seejärel vabadusega –, see kõik võib lugejat mõjutada viisil, mida oodata ei oska.
Shaun Pinneri lugu lõpeb õnnelikult – lähedaste juurde naasmisega –, kuid sõjaarmid jäävad autoriga igavesti.
„Elada. Võidelda. Ellu jääda.“ on hingemattev lugu sõdurist, kes võitleb oma kodu ja perekonna eest. See on unustamatu lugu üliinimlikust julgusest, vastupanust ja trotsist tohutute raskuste ees… ning muidugi põnev lugu inimvaimu jõust.

Слава Україні!

Watfordist pärit Shaun Pinner teenis üheksa aastat Briti armees ning võitles lühemat aega operatsioonidel Bosnias ja Põhja-Iirimaal. Ta liitus Ukraina sõjaväega 2018. aastal, ajal kui riik oli pärast Krimmi annekteerimist oma relvajõude üles ehitamas. Kui Venemaa 2022. aasta veebruaris täiemahulist sõda alustas, oli Pinner Ukraina 36. merejalaväebrigaadi 1. pataljoni koosseisus, kaitsmas Mariupoli linna. Pärast Mariupoli sissepiiramist langes ta kuueks kuuks sõjavangi. 2022. aasta septembris õnnestus tal siiski painavast vangistusest vabaneda ning president Zelenskõi autasustas Shaun Pinnerit kolmanda järgu Vapruse ordeniga „isetu tegutsemise eest Ukraina suveräänsuse kaitsmisel“. Nüüd reisib ta palju, et anda NATO vägedele oma kogemustest ülevaadet. Ta elab koos oma naise Larõssaga Ukrainas.

„Iga tegu, iga raamat, iga liigutus, mis viib Ukraina võidule lähemale, on toetamist väärt.“
Artur Rehi, sõjablogija

Iga raamatu ostuga toetad 2 euroga Ukrainale drooni ostmist.

Kirjastus Helios kogub kokku raamatute müügilt annetatud summa ja kannab selle edasi Artur Rehi MTÜle.

Laos