Tee vabadusetusse Venemaa, Euroopa, Ameerika

Original price was: €33.95.Current price is: €30.90.

Külma sõja lõppedes tundus liberaalse demokraatia võidukäik vääramatu ning oldi alusetult veendunud, et tulevik on rahu ja globaliseerumise päralt. Vladimir Putini autoritaarse Venemaa püüdlused õõnestada lääne institutsioone, riike ja väärtusi on aga leidnud kõlapinna lääneski. Populismi esiletõus, brittide otsus Euroopa Liidust lahkuda ja Donald Trumpi valimine presidendiks olid kõik Venemaa eesmärgid ning nende täitumine paljastab lääne ühiskondade haavatavuse.
Põhjalikul faktimaterjalil rajanevas uurimuses siirdub Timothy Snyder lehepealkirjade taha, et tuua päevavalgele demokraatiat ja õigusriiki varitsev tegelik oht. Ta selgitab, millise karmi valiku ees me seisame – võrdõiguslikkus või oligarhia, individuaalsus või totaalsus, tõde või valed –, ning näitab praegusel äärmiselt ebastabiilsel ajal teed tulevikku.

Timothy Snyder (snd 1969), paljude ajaloo- ja poliitikateemaliste raamatute autor, on Yale’i Ülikooli ajalooprofessor ja Viini Inimteaduste Instituudi korraline teadur. Eesti keeles on tema teostest seni ilmunud „Veremaad: Euroopa Hitleri ja Stalini vahel”, „Punane prints: ühe Habsburgide soost ertshertsogi salajased elud”, „Must muld: holokaust kui ajalugu ja hoiatus” ja „Türanniast: 20 õppetundi 20. sajandist”.

Ainult 1 laos