Kõnelused tiigriga ja teisi jutte

26.40

Ühel päeval kohtus autor Donald Bisset kõhna ja näljase tiigriga, kes liha ja muu säärase asemel sõi hoopis sõnu. Eriti hästi maitsesid talle muinasjutud. Autoril ei jäänudki muud üle, kui hakata tiigrile muinasjutte vestma.
Humoorika raamatu esimese osa moodustavad raamjutustuses lood „Kõnelused tiigriga“, mida jätkab eraldiseisvate lugude kogumik „Teisi jutte“. Lühikesed ja ajatud lood loomadest ja inimestest, olenditest ja nähtustest vahelduvad autori enda joonistatud vaimukate illustratsioonidega. 1979. aastal esimest korda eesti keeles ilmunud raamatu uue väljaande on tänapäevaselt lugejasõbralikuks kujundanud Kalle Müller.
Donald Bisset (1910–1995) oli Suurbritannia näitleja, kunstnik ning lastekirjanik. Oma muinaslood esitas ta ise esmalt televisioonisaadetes (alates 1953. a) ja hakkas alles hiljem neid illustreerima ning raamatutena välja andma. Materjali jätkus enam kui 40 raamatu jaoks, mida on tõlgitud 16 keelde.
Bisseti hämmastav ja lastepärane fantaasia paneb elama ja tegutsema kõik meid ümbritseva — raudteejaamadest kuni pliiatsiga tehtud täppideni, riisipudingust kuni buldooserini —, nagu ka väljamõeldud olendid, asjad ning isegi abstraktsioonid: nagu sünnipäev, mis elevandiperel kaduma oli läinud, või pimedus, mis kartis autobusse.
Kõigist neist südamlikest lugudest õhkub jutuvestja sooja huumorit, mis teeb ettelugemise ka täiskasvanule nauditavaks meelelahutuseks.

Ainult 2 laos

Kategooriad: ,