Eesti Autosport 2020

29.85

Kui Ott Tänak ja Martin Järveoja 2019. aastal maailmameistriteks krooniti, võis paljudele tunduda, et asjad Eesti autospordis enam paremaks minna ei saagi. Aga said.

Vähesed uskusid, et autoralli maailmameistrivõistlused kunagi Eestisse võiksid jõuda. Veel vähem, kui üldse, leidus neid, kes arvanuks, et selline ime saab teoks juba 2020. aastal. Ometigi sai see teoks.

Kui eelmisel aastal jäeti Ken Torni juuniorite Euroopa meistri tiitlist ülinapilt ja kaheldaval moel ilma, siis tänavu on vigade parandus tehtud: Ken Torn on nii juuniorite kui täiskasvanute Euroopa meister ja kaardilugeja Kauri Pannas Euroopa meister autorallis.

Et eestlane viibiks F1 etapil mõne tiimi ametliku sõitjana, ei tundunud samuti veel tänavu juhtuvat. Aga ometi on seegi juhtunud. Ja see pole kaugeltki kõik, mis Eesti autospordis tänavu juhtus vaatamata sellele, et kõikmõeldavad piirangud sporti nurjata tahtsid.

Järjekordne imeline autospordiaasta on jõudmas kaante vahele ja see kannab edasi väärikat traditsiooni meie spordi- ja kultuuriajaloo jäädvustamisel. Raamat on oluline neile, kes ise autospordielus kaasa löönud või kelle sugulane, sõber, hea tuttav tänavu sportlasena kaasa löönud. Kindlasti puudutab tänavune raamat rohkem kui ükski varasem ka publikut, sest kunagi varem ei ole autoralli MM-sari Eestit külastanud. Need on hetked, mida jäädvustama ja mälestama sobib raamat ideaalselt. Ja kindlasti on suur hulk iga-aastaseid raamatu soetajaid, kel ainuüksi kollektsiooni jätkuvuse nimel saaks ost tehtud ka siis, kui meil spordiaastast midagi head kaasa võtta ei oleks.