Enne pattu ja roboteid

25.60

“Enne pattu ja roboteid” on Kaur Riismaa kuues romaan, mis pälvis 2023. aastal Eesti Kirjanike Liidu romaanivõistlusel Jaan Tõnissoni Postimehe Fondi preemia.

Enne lugema hakkamist kinnitage mõtteline turvavöö. See raamat on karussell, Ameerika mäed ja ülevõllikiik ühekorraga.
Rein Raud

Romaan „Enne pattu ja roboteid“ on meeltmööda ärksa vaimuga inimesele, kellele meeldivad mõistatused ja meisterlikult voolav proosa.
Kaleidoskoobina vahelduvad stseenid viivad aja- ja kultuuriloo vihjete saatel ühest maailmast teise, vahetades pead-pööritava kiirusega aega, ruumi ja dimensioone. Ainsaks niidiotsaks, mille abil vaimusilma joonistuvast labürindist välja pääseb, on nimi Aabel Saale.
Kui olete kunagi lummatult silmitsenud Escheri „Relatiivsust“, võite seda raamatut lugedes saada samasuguse kogemuse osaliseks.
Piret Veigel

“Sulgesin silmad ning nägin hetkeks oma otsuse kõiki järelmeid. Ma nägin ennast abiellumas ja mitte abiellumas (kahetsesin mõlemat otsust). Üheks viivuks nägin ma Aina ja enda lapsi rannal jooksmas, kui me pärast pikka päeva päikese all otsustame Amourette Plage’i punutoolides laiseldes saada kolmanda lapse. Ja nägin ka Lilit, keda viie aasta pärast tabab Mustas Kassis esimene infarkt. Ma nägin ennast vähkremas üksinda voodis, kui põletik on söönud mu kopsud ja ma suren kõigist, eelkõige aga iseendast hüljatuna vanadekodus. Ma nägin õnne ja rõõmu, mida me tundsime Liliga ühes Montevideo hotellis kakskümmend minutit enne plahvatust. Lili kolgib all uksele. Kui ta ainult teaks. Kõik need õnne- ja kurvastusehetked kiskusid mind tagasi sellesse aina surmaga lõppevasse kaunisse maailma, millest ma pidin nüüd lahkuma, et leida üles Aabel Saale.”

Ainult 2 laos