Mu tuulemaa, mu luulemaa / My Land of Wind, My Land of Songs

Original price was: €22.95.Current price is: €21.20.

Helle Ajango Martin on sündinud Võrus. Teise maailmasõja ajal, Helle, ta vanemad ja ta vend põgenesid Eestist enne kui Nõukogude Liidu kommunistid Eestisse jõudsid ja vallutasid Eesti. Pärast mitmeaastast viibimist rasketes olukordades põgenikelaagrites Saksamaal, Hellel ja ta perekonnal avanes lõpuks võimalus immigreeruda Ameerika Ühendriikidesse. Nüüd Helle ja ta abikaasa elavad Cincinnatis, Ohio osariigis, USAs.

Helle on vabakutseline kunstnik, ta on võtnud osa paljudest grupi kunstinäitustest ja tal on olnud ka mitmeid personaalnäituseid. Helle õlimaale või nende fragmente on kasutatud tema luulekogudes. Helle õpetas mitmed aastad saksa keelt ja ka kunsti paljudes gümnaasiumites ja ülikoolides. Ta õpetas ka eesti keelt Indiana ülikoolis, Bloomingtonis, Indiana osariigis. Indiana ülikool on üks vähestest ülikoolidest Ameerikas, kus õpetatakse eesti keelt ja teisi soome-ugri keeli.

Siinne valikkogu – „Mu tuulemaa, mu luulemaa” (My Land of Winds, My Land of Songs) – on Helle Ajango Martini esimene kakskeelne luulekogu. See kogu sisaldab luuletusi ta kogudest „Koduvari” ja „Raudvara” ja ka palju uusi luuletusi, mis on hiljuti kirjutatud ja ka vanemaid luuletusi, mis pole varem avaldatud. Valikkogu „Koduvari”, kus on ka luuletusi „Raudvarast”, ilmus Tallinnas, 2016. aastal. „Raudvara“ ilmus varem Cincinnatis, 1987. aastal.

Peale luule on Helle Ajango Martin kirjutanud oma perekonna eluloo „Our Journeys Toward Freedom”, mis ilmus Milfordis, Ohio osariigis, 2009. aastal ja ka eestikeelse versiooni sellest eluloost „Meie teekond vabadusse”, mis ilmus Tallinnas, 2013. aastal.

Ainult 1 laos

Kategooriad: ,