Raport Auschwitzist
Algne hind oli: €27.40.€25.80Current price is: €25.80.
Mees, kes läks vabatahtlikult Auschwitzi koonduslaagrisse.
Witold Pilecki (1901–1948) oli Poola ohvitser, luuraja ning vastupanuvõitleja. Pilecki osales vastupanuliikumise Poola Salaarmee (Tajna Armia Polska) loomisel ning sai ülesandeks filtreeruda koonduslaagrisse, millest tollal veel kuigi palju ei teatud.
Pilecki oli esimene, kelle kaudu sai maailm teada Auschwitzis toimuvast. Ta saatis sealt teateid umbes kaks ja pool aastat, kuni 1943. aasta kevadel põgenes.
Witold Pilecki arreteeriti 8. mail 1947. Talle pandi süüks „imperialistide kasuks luuramist“ ehk Poola eksiilvalitsuse heaks töötamist. 15. mail 1948 mõisteti Pilecki surma ja hukati Varssavis Mokotowi vanglas. Teda on postuumselt autasustatud Valge Kotka ordeniga, tema kohta on ilmunud palju kirjandust ning valminud mängufilmid „Pilecki“ (2015) ja „Pilecki raport“ (2023).27.40

ARMASTUSE VALGUS
VÄNDRA KIHELKONNA RAHVARÕIVAD
ISETEHTUD KINGID. 70 KAUNIST KINGITUST KODUS MEISTERDAMISEKS JA RÕÕMU VALMISTAMISEKS
Matemaatika. Nutikas mudilane
IKIGAI. JAAPANLASTE PIKA JA TÄISVÄÄRTUSLIKU ELU SALADUSED
SILMUSKUDUMINE
HELMESEHTED
KRÕLL
Moekad Muhu siilikud. Muhu seelikukanga kudumine
Jänesefaktor
Sonetid proosas ehk Toome varemeis ja Egiptuses
TEKSASED LAPITÖÖS
Elüüsiumi kutse
Visioonideotsing
Maestra 


Arvustused
Tooteülevaateid veel ei ole.