Looduse imelised ehitised

20.35

Loomariigis, nagu ka inimeste seas, võime kohata erinevate valdkondade asjatundjaid. Selles ebatavalises atlases on luubi alla võetud disainerid, arhitektid, insenerid ja ehituseksperdid. Raamatust võib leida ebatavalisi maa-aluseid linnu ja luksuslikke maapealseid elamurajoone, tagasihoidlikke üheperepesasid ja keerulisi korterikomplekse, mida leidub isegi veekogudes.

Arvukate näidete hulgas on võimalik lähemalt uurida ööbiku või suitsupääsukese elupaika, rätseplindude ja sabatihase pesaehitustehnikat, uurida, mis toimub kaevuri herilasepesas või mis on mesilashotell. Võimalik on tutvuda võrgukudumise meistritega ja vastuse leiavad küsimused, kas koda on kodu ja mis on ajutised pesad? Kas tead mõnda rajatist ja hoonet, mille inimene on otse loodusest maha kopeerinud?

Eestiski hästi tuntud Emilia Dziubak võitis selle raamatuga 2020. aasta Poola raamatublogijate rahvahääletuse illustratsioonide kategoorias ning nomineeriti samal aastal ka Poola Raamatu-kirjastajate Liidu Aasta kauneimate raamatute hulka laste ja teis¬meliste raamatute kategoorias.

Ainult 2 laos

Kategooriad: ,