Ah jaa, mina olen muideks Lee

22.40

Lee oli väga väike, kui avastas oma esimese erilise võime. Ta suudab olla samaaegselt nii unes kui ka ärkvel, Uneaidas. Kuigi võib tunduda, et Lee ei kuule üldse, siis tegelikult tema tundlikud kõrvad kuulevad kõike. Ta oskab rääkida kivide ja võilillede keelt, kuid inimestega suhtlemise valmistab talle raskusi. Lee eelistab vaikust ja kõneleb omaette, millel põhineb ka terve päeviku-sarnase raamatu kulg. Mõnikord jäetakse teda mängudest kõrvale ja lukustatakse ukse taha, mis pole sugugi meeldiv.
Ta elab koos isaga, kuid helistab tihti emale Indiasse. Kuigi ta naudib üksi olemist, siis vähemalt pool miljonit inimest on küsinud, kui on ka mõni sõber. Lee tuneb end üsna üksildasena päevani, mil ta kohtub huvitava lompihüppajaga …
„Ah jaa, mina olen muideks Lee“ alustab lasteraamatusarja, mis jutustab kahe erilise lapse elumuutvast sõprusest.
Eveliina Talvitie on Tallinnas elav kirjanik. Tema loomingu hulka kuuluvad romaanid, elulood ja teadustööd. “Ah jaa, mina olen muideks Lee” on tema esimene lasteraamat.
Jani Ikonen on auhinnatud illustraator ja graafiline disainer, keda tuntakse modernse ja isikupärase illustratsioonistiili poolest.
Soome 2023. aasta kauneima raamatu nominent!

Ainult 2 laos