Ajarännak. Kuidas telefon nutikaks muutus

18.50

Ajarännak – tuhandeid aastaid tehnoloogiat ühes seadmes!
Nutitelefon sisaldab tohutut hulka funktsioone, millel on taga sadade või tuhandete aastate pikkune areng. Kuidas kõik need leiutised taskusse jõudsid? Ajarännak selgitab seda mõistatuslikku teekonda lõbusalt, kuid samas põhjalikult.
Sissi külastab koos tädi Kaisaga taaskasutuskeskust. Kui 8-aastane Sissi ei tunne ära kõiki vanu esemeid, siis mõtleb ta nende kasutusotstarbe kohta välja fantaasiarikkaid versioone. Põlvkond, kes leiab kõik funktsioonid ühest seadmest iseenesest mõistetavana, ei tea sageli palju nende taustast ja tähtsusest erinevates ajastutes.
Ajarännak on visuaalne ja kergesti loetav teatmeteos, mis tutvustab lastele näiteks kirjutamisoskuse, kaamera, hõõglambi, raadio, telefoni, telefoni, helitehnika, arvuti, mängukonsooli ja interneti ajalugu. Raamat loob täiskasvanud lugejale unikaalse üle-põlvkondliku võimaluse jagada kogemusi lapsega:
• Kuidas 80-ndatel tuli oodata oma korda telefoni kasutamiseks, kui õde tund aega oma sõbrannaga lobises.
• Kuidas modem krõbises vääramatu aeglusega ja lauatelefoni ei saanud samal ajal kasutada, kui ema arvutist e-kirju saatis.
• Või kuidas tänane täiskasvanu raadiost kassettlindile muusikat salvestas, kui ta noor oli.
Raamatu lõpus tuleb juttu ka taaskasutamisest ja miks see on oluline nii keskkonnale kui ka kliimale ja kuidas vanadele esemetele saab anda uue elu.

Ainult 1 laos